Projekt “Y.E.S”

ERASMUS + wirtualna wizyta w Portugalii .

Nasi uczniowie wraz z rówieśnikami z Hiszpanii, Portugalii i Macedonii Północnej biorą udział w projekcje Erasmus+ „Y.E.S.” , którego tematem jest przedsiębiorczość.
W maju tego roku grupa uczniów miała wyjechać na wizytę kończącą projekt do Portugalii. Niestety COVID pokrzyżował nam plany. Spotkanie odbyło się , ale online na platformie TEAMS i trwało 3 dni.

Dzień Pierwszy , poniedziałek 31 maja 2021

Uczniowie wszystkich szkół partnerskich w ramach wirtualnej podróży do Rio Maior w Portugalii, poznali atrakcje tego kraju, zwiedzili miasto, obejrzeli szkołę. Największą atrakcją tego dnia były warsztaty podczas, których dzieci malowały wymyślone wzory na koszulkach. Zabawy i pomysłów było dużo. W czasie prezentacji swoich dzieł, uczniowie rozmawiali z rówieśnikami z partnerskich szkół w języku angielskim, co niewątpliwie dało im wiele satysfakcji i radości.

Erasmus+    wirtualna wizyta w Portugalii.

Dzień Drugi , środa 2 czerwca 2021

Dzisiejszy dzień był  pełen pracy i zabawy. Rozpoczął się grą Kahoot, dotyczącą słownictwa związanego z przedsiębiorczością. Szło nam bardzo dobrze, w pierwszej piątce znalazło się aż czterech naszych uczniów. Bawiliśmy się również w tworzenie słów w Mentimeter.

Kolejne zadania to wykonanie kolorowych kartek dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Olsztynie i zrobienie tradycyjnego dania. Wybraliśmy sałatkę jarzynową. Była pyszna.

 

Erasmus+    wirtualna wizyta w Portugalii.

Dzień Trzeci , piątek  4 czerwca 2021

 Dzisiaj kolejne atrakcje. Na początek zabawa w „Escape room” dotycząca wiedzy o przedsiębiorczości i krajach partnerskich. Największą atrakcją były warsztaty mydlarskie. Każdy mógł stworzyć mydło o ulubionym zapachu i kształcie.

Podczas tej wizyty odnowiono wiele przyjaźni oraz nawiązano nowe. Szkoda, że to było ostatnie nasze spotkanie. Mamy  jednak nadzieję, że te  przyjaźnie przetrwają.