12 Ogólnopolski Festiwal „Nauki Przyrodnicze na Scenie”

W piątek i sobotę 17-18.09.2021 w godzinach od 9:00 do około 19:00 odbył się 12. Ogólnopolski Festiwal “Nauki Przyrodnicze na Scenie” na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (http://sons.amu.edu.pl/) pod honorowym patronatem Pana Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Do finału tego Festiwalu zakwalifikowała się nasza wspaniała ekipa z naszej Szóstki na Szóstkę w składzie:

• Ignacy SMOLIK – tegoroczny absolwent naszej szkoły, obecnie uczeń LO nr 12 w Olsztynie,
  • Maja ZYŚK – tegoroczna absolwentka naszej szkoły, obecnie uczennica LO nr 2 w Olsztynie,
  • Alicja JĘDRYS – uczennica klasy 8C,
  • Aleksandra JAŚKIEWICZ – uczennica klasy 8D,
  • Antonina STELMACH – uczennica klasy 8D,
  • Karolina BRZÓZKA – uczennica klasy 8B,
  • Oskar HRECKI – uczeń klasy 8B,
  • Wiktor MROZOWSKI – uczeń klasy 8B,
  • Fabian OCHNICKI – uczeń klasy 8D,
  • Grzegorz SMOLIK – uczeń klasy 7B

Przedstawili oni dwa projekty, które prezentowali w formie zdalnej poprzez platformę MS Teams:

1. Czy te oczy mogą kłamać czyli załamanie światła – niezwykłe zjawisko optyczne – pokaz zjawiska fizycznego,
  2. Praca naukowa – Badanie natężenia hałasu w szkołach – na wybranych placówkach miasta Olsztyn.

Konkurencja w finale była ogromna a nasi uczniowie zaprezentowali dwie wspaniałe prezentacje. Mimo, że nie zdobyli żadnej nagrody to i tak są wspaniałym zespołem naszej kochanej Szóstki. Cóż, nie zawsze się wygrywa…ale dla mnie w tej tak dużej konkurencji nasze dzieci z Szóstki na Szóstkę zostały zwycięzcami. A tak po konkursie napisała do mnie Tosia Stelmach uczestniczka zespołu – “Myślę, że wszyscy jesteśmy wygrani, o tą wiedzę, którą zdobyliśmy, o ten czas, który wspólnie spędziliśmy! Dziękujemy“.

Dziękuję WAM bardzo

Nauczyciel fizyki