Pasowanie na Czytelnika

Już tradycyjnie, w ostatnich dniach listopada biblioteka szkolna zyskuje nowych, młodych czytelników. Dzień 28 listopada 2022 r. dla uczniów klasy I a  I c  stał się okazją do kolejnego szkolnego świętowania. Tego dnia bowiem, odziani w stroje galowe pierwszoklasiści uczestniczyli w uroczystości Pasowania na Czytelnika. Klasa 1 a taką okazję miała 29 listopada 2022. W bibliotece czekały na pierwszaki  znane postaci z bajek: m. in.  Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Wilk,  Śpiąca Królewna czy Kot w Butach. W królestwie książek witały je także Wróżka i Królowa Książka. Po krótkiej rozmowie na temat nowego miejsca, w którym się uczniowie znaleźli i zasad wypożyczania książeczek  nastąpił akt Pasowania pierwszoklasistów na czytelników, największą książką w bibliotece, mierzącą 3 m po rozłożeniu. Kiedy już pierwszoklasiści stali się prawdziwymi czytelnikami i zapoznali się z zasadami wypożyczania księgozbioru z biblioteki szkolnej. mogli samodzielnie wypożyczyć pierwszą książeczkę. W wyborze pomagały im dzielnie postaci z bajek i nauczyciele bibliotekarze. Na koniec młodzi czytelnicy mogli przybić przysłowiową „piątkę” z bohaterami bajek oraz mogli „poczęstować się”  książeczkami z zakładką , które otrzymali w darze, a także słodkim cukiereczkiem.

W role postaci z bajek wcieliły się uczennice klasy 8d, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc przy organizacji naszej uroczystości.

Nauczyciele biblioteki-

Małgorzata Jeziorna i Iwona Serbintowicz