Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim 2022/2023

Zwieńczeniem działań w ramach Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania w Języku Angielskim było uroczystość wręczenia dyplomów i nagród, która odbyła się 15 grudnia br. Nasz Konkurs na stałe wpisał się do kalendarza warmińsko-mazurskich wydarzeń promujących Europejski Dzień Języków Obcych, zachęcając uczniów szkół podstawowych do nauki języka angielskiego, czytania w tym języku oraz zainteresowania się literaturą obcą.

Zadaniem uczestników czwartej edycji Konkursu było przygotowanie wybranego fragmentu utworu Frances Hodgson Burnett „The Secret Garden” („Tajemniczy ogród”), a następnie zaprezentowanie go na nagraniu audio-wideo. Tego wyzwania podjęło się 34 uczniów z 13 szkół powiatu olsztyńskiego (Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kronowie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Piątka” w Olsztynie, Szkoła Podstawowa w Dywitach, Szkoła Podstawowa w Nowym Kawkowie,  Szkoła Podstawowa nr 6 w Olsztynie, Szkoła Podstawowa nr 7 w Olsztynie, Szkoła Podstawowa nr 9 w Olsztynie, Szkoła Podstawowa nr 15 w Olsztynie, Szkoła Podstawowa nr 19 w Olsztynie, Szkoła Podstawowa nr 25 w Olsztynie, Szkoła Podstawowa nr 33 w Olsztynie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Olsztynku, Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynku).

W kategorii klas 4-6 swoje umiejętności zademonstrowało 18 czytelników, natomiast w kategorii klas 7-8: 16. Wyłoniono 10 laureatów oraz przyznano 6 wyróżnień. Nagrodzeni zostali zaprezentowani na plakacie i krótkim filmie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy na kolejną edycję naszego Konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku!

Organizatorzy:

Anna Naumczyk-Szałaj, Marta Wilczewska, Renata Markowicz, Anna Burakowska